logo_misto

КОЛОС – МАРІУПОЛЬ – 1: 3

«Колос» – «Маріуполь» – 1: 3

Голи: Топалов, 16 (0: 1). Кулаков, 26 (0: 2). Лисенко, 72 (1: 2). Топалов, 90 (1: 3).

Попередження: Петров, 15, Чорноморець, 37, Золотов, 69, Лисенко, 71, Ром, 83, Костишин, 86 – Чех, 34, Кулаков, 53, В’юнник, 85

«Колос»: Маханьков, Ром, Петров, Чорноморець, Золотов, Ільїн, Мілько, Богданов, Сільва (Ренан, 57), Чурко (Костишин, 71), Сітчінава (Лисенко, 57)

Запасні: Фесюн, Гавриш, Новак, Нгамба, Задоя, Нурієв

Тренер – Сергій Кузнєцов

«Маріуполь»: Кудрик, Стасюк, Меліченко, Удод, Драмбаєв (Холод, 10), Чех, Мишньов (Петерман, 70), Шостак (Клименко, 46), Топалов, Кащук (Світюха, 58), Кулаков (В’юнник, 58)

Запасні: Турбаєвський, Микицей, Микитишин, Хромей

Головний тренер – Остап Маркевич

Арбітр – Геннадій Серпутько (Одеса)

Асистенти арбітра – Ігор Дебенко, Юрій Синишин (обидва – Івано-Франківськ)

Четвертий арбітр – Дмитро Бондаренко (Одеса)

Спостерігач арбітражу – Володимир Петров (Харків)

12 вересня. Ковалівка (Київська область). «Колос». 3014 глядачів

Статистика матчу (в дужках – перший тайм):

Удари: 8 (2) – 5 (4)

Удари в ствір: 8 (5) – 6 (2)

Углові: 10 (3) – 0 (0)

Поза грою: 2 (0) – 1 (0)

Двотижнева пауза в чемпіонаті повинна була піти азовцям на користь. Після невдалого стартового відрізка команда змогла перевести дух, а травмовані футболісти трохи відновитися. Так, наприклад,  Меліченко і Чех, які чимало пропустили,  сьогодні вийшли з перших хвилин, а Микицей виявився в резерві. Хоча кадрових проблем у Остапа Маркевича все ж вистачало. У Ковалівці тренерський штаб маріупольців не міг розраховувати на пару центральних захисників. Чоботенко отримав серйозну травму в матчі з «Інгульцем», а Мампассі перебрав «гірчичників». У підсумку, в центрі оборони компанію 17-річному Удоду склав номінальний правий захисник Меліченко, праворуч же в обороні діяв Стасюк (лівий захисник), а зліва – Драмбаєв. У центрі поля трійку склали Чех, Мишньов і Шостак, висунутому на вістрі Кулакову з флангів допомагали Кащук та Топалов, в воротах – Кудрик.

Стартові хвилини були за господарями. Футболісти «Колоса» активно пресингували азовців, намагаючись нав’язати гостям силову гру. На 10-й хвилині і без того експериментальна лінія оборони «Маріуполя» зазнала змін. Драмбаєв отримав травму і на поле вийшов Холод. Для гравця це був дебютний матч в Прем’єр-лізі. Артем зайняв свою звичну позицію на правому фланзі, а на позицію Драмбаєва перемістився Стасюк.

Однак труднощі не вплинули на настрій нашої команди. Азовці билися буквально за кожен м’яч і не поступилися більш фактурним і досвідченим опонентам в єдиноборствах. До того ж господарі не встигали за технічними і швидкими Кащуком, Мишньовим, Топаловим і Шостаком і раз по раз фолили. Один з таких штрафних підопічним Остапа Маркевича вдалося реалізувати. Активний Кащук змусив на себе сфолити Петрова на правому фланзі. Сам Олексій і виконав «стандарт». М’яч після удару одинадцятого номера прийняла на себе штанга, а першим на добиванні був Топалов!

Буквально відразу ж маріупольці могли подвоїти свою перевагу. Мишньов класною передачею вивів Кулакова один на один з голкіпером, але Андрій пробив повз ворота. На 22-й хвилині азовці провели ще одну небезпечну контратаку. Все той же Кулаков після передачі Шостака з середньої дистанції не влучив у дальній кут. На 26-й хвилині нападник азовців нарешті домігся свого. Кулаков зачепився в центрі поля за м’яч і відпасував на Кащука. Олексій на швидкості протягнув м’яч до штрафної і вивіреною передачею вивів Андрій на рандеву з Маханьковим. Кулаков був точний – 2: 0! Для Андрія це вже п’ятий гол в чемпіонаті!

У кінцівці тайму «Колос» додав в агресії і замкнув гостей в їх штрафній. Однак маріупольці, захищаючись самовіддано і організовано, вистояли. А коли ж захист давав збій, в останньому рубежі надійно діяв Кудрик. Олег виручив команду після ударів Сітчінави і Богданова.

Після перерви господарі продовжували чинити серйозний тиск на маріупольські ворота. Але азовці блокували практично всі удари Богданова, Сітчінави і Ко. Не забували гості і про контратаки. На 56-й хвилині Кащук після пасу Кулакова ледь не втік на одного Петрова. На 61-й хвилині Топалов спершу вигриз м’яч у суперника, а потім гостро прострілив – вийшов на заміну Світюха метрів з 7 пробив вище.

На 67-й хвилині господарі створили перший по-справжньому гольовий момент біля воріт маріупольців. Богданов прийняв м’яч на куті воротарського, розвернувся і пробив – Кудрик виручив команду! В атаці у відповідь Світюха після навісу Стасюка прицільно пробив головою.

На 72-й хвилині «Колос» все ж відквитав один м’яч. Господарі провели швидку контратаку, яку холоднокровно завершив Лисенко. Кінцівка матчу пройшла під акомпанемент атак господарів. Але азовці вистояли, а в уже компенсований час В’юнник і Топалов втекли в контратаку і Дмитро технічно переграв Маханькова. Таким чином, маріупольці здобули першу перемогу в сезоні!