ОЛІМПІК – МАРІУПОЛЬ – 3: 3

«Олімпік» – «Маріуполь» – 3: 3

Голи: Беніто, 36 (1: 0). Сікан, 44-пен (1: 1). Мишньов, 45-пен (1: 2). Танковський, 72 (2: 3). Політило, 79 (2: 3). Каргбо, 90 (3: 3).

Попередження: Беніто, 33, Завійський, 58, Драме, 62, Бабенко, 75 – Мишньов, 65

«Олімпік»: Кичак, Ксьонз (Цимбалюк, 77), Драме, Снурніцин, Пасіч, Бабенко, Завійський (Романовський, 83), Тейшейра (Чогадзе, 70), Політило, Беніто, Шахаб (Каргбо, 70)

Запасні: Альімі, Аблітаров, Кириленко

Головний тренер – Ігор Климовський

«Маріуполь»: Гальчук, Кирюханцев (Сагуткін, 90), Чоботенко, Биков, Стасюк, Чех, Танковський, Бондаренко (Біблік, 88), Мишньов, Сікан (Кулаков, 46), Горбунов (Очеретько, 58)

Запасні: Кудрик, Велівши, Муравський, Плакса

Головний тренер – Остап Маркевич

Арбітр – Денис Шурман (Київ)

Асистенти – Дмитро Оганесян, Євген Рибальченко (обидва – Луганськ)

Четвертий арбітр – Олександр Дердо (Чорноморськ)

Спостерігач арбітражу – Євген Абросимов (Одеса)

Арбітр VAR – Віктор Копієвський (Кропивницький)

Асистент VAR – Віктор Матяш (Донецьк)

Спостерігач VAR – Сергій Лисенчук (Київ)

7 листопада. Київ. Стадіон «Динамо» імені В. В. Лобановського.

Статистика матчу (в дужках – перший тайм):

Удари: 8 (4) –  7 (4)

Удари в ствір: 8 (3) – 6 (3)

Углові: 5 (0) – 7 (3)

Поза грою: 0 (0) – 1 (1)

Черговий відрізок в чемпіонаті азовці завершували в Києві матчем з непростим «Олімпіком». Поєдинки маріупольців і донеччан в останні сезони перетворилися на справжнє дербі – безкомпромісне, інтригуюче і з непередбачуваним результатом. Не повинна була стати винятком і сьогоднішня битва. Обидві команди в нинішньому чемпіонаті демонструють досить цікавий футбол, який базується на контролі м’яча, пресингу і атакуючих діях. Не дивно, що суперники до очного протистояння підійшли сусідами по турнірній таблиці: «Олімпік», який займав 6-й рядок, всього лише на одне очко випереджав «Маріуполь».

Остап Маркевич сьогодні виставив звичний для азовців склад: у воротах – Гальчук, квартет захисників склали (зліва направо) – Стасюк, Биков, Чоботенко, Кирюханцев, в центрі поля грали Чех і Танковський, на флангах діяли Горбунов і Мишньов (Дмитро зліва замінив Топалова, який не встиг відновитися до цієї гри), а висунутому вперед Сіканову допомагав Бондаренко.

Перший тайм пройшов під диктовку команди Остапа Маркевича. Витративши на «розвідку» хвилин п’ять і пропустивши випад Шахаба (нападник господарів потужно «вистрілив» метрів з 17-ти), азовці взяли гру під свій контроль. Гості здорово контролювали м’яч, і комбінували на чужій половині поля. А головне регулярно створювали моменти біля воріт Кичака. На 6-й хвилині Бондаренко і Мишньов розіграли класну комбінацію – Дмитро увірвався в штрафну і зряче прострілив на Сікану. М’яч після удару Данила з близької відстані з лінії воріт виніс захисник. Потім Стасюк майстерно навісив на дальню штангу – Сікан скинув м’яч в центр, але удар Бондаренко з п’яти метрів відбив голкіпер. Потім Танковскій після перехоплення протягнув м’яч метрів 20 і хльостко пробив в дальній кут. Повз.

В середині тайму маріупольці взяли невелику передишку, якою ледь не скористався «Олімпік». Шахаб на крейсерській швидкості увірвався в штрафну і потужно пробив. Перекладина! Гості відразу відповіли своїм моментом – Сікан після навісу Мишньова небезпечно пробив головою в ближній кут. За донеччан зіграла штанга.

На 36-й хвилині «Олімпік» несподівано вийшов вперед. Шахаб (найгостріший гравець господарів у першому таймі) в черговий раз здорово приклався до м’яча – Гальчук м’яч відбив, але першим на добиванні виявився Беніто. Але на перерву азовці пішли, все-таки ведучи в рахунку. На 44-й хвилині Мишньов виконав чудову передачу за спини захисникам – Горбунов, уникнувши офсайду, увірвався в штрафну, де і був збитий голкіпером. Данило Сікан з «точки» зрівняв рахунок. Для Данила цей м’яч став першим в Прем’єр-лізі! А в уже компенсований час маріупольці заробили ще один пенальті – Бабенко збив у штрафному Сікану (Данило в цьому епізоді отримав травму і не зміг продовжити гру). Мишньов був точний – 2: 1!

Після перерви азовці продовжували домінувати на полі. Після удару Завійського на 49-й хвилині (Гальчук був надійний) маріупольці перевели гру на чужу половину поля. Чотири кутових біля воріт Кичака завершилися двома найнебезпечнішими моментами. Спершу Биков не зміг точно пробити з хорошої дистанції. А потім Чоботенко після навісу Мишньова випередив Кичака – господарів виручила поперечина! На 65-й хвилині Стасюк потужно пробив з-за меж штрафного – ще один сейв Кичака.

На 72-й хвилині Танковский підхопив м’яч в центрі поля, на швидкості протягнув м’яч до штрафної і пробив в ближній нижній кут – 3: 1. Браво !!! Буквально відразу ж Драме після навісу з кутового міг скорочувати розрив у рахунку, але пробив неточно. На 79-й хвилині господарі відіграли один м’яч. Свіжий Каргбо увірвався в штрафну справа – Гальчук і Чоботенко спільними зусиллями впоралися з випадом нападника. Але на підборі першим був Політило – капітан донеччан метрів з 15-ти пробив у порожні ворота.

Повернувшись в гру, господарі спробували організувати фінальний штурм. Роль лідера в ці хвилини на себе приміряв Чогадзе. Спершу легіонер «Олімпіка» гостро прострілив справа, а потім непогано пробив здалеку. Азовці впевнено оборонялися, але на 3-й компенсованій хвилині «Олімпік» зрівняв рахунок. Беніто увірвався в штрафну і прострілив на Каргбо. Нападнику господарів залишалося пробити у порожні ворота.