Новости

Footballhub о Джойскиме Дава

28-02-2018 09:29

Footballhub о Джойскиме Дава

Перший французький футболіст в історії Маріуполя - Джойскім Дава Чаконте. Або просто Дава. В ексклюзивному коментарі FootballHub віце-президент Маріуполя Андрій Санін розповів про новачка команди.

Після закінчення осінньої частини сезону головний тренер Олександр Бабич озвучив керівництву клубу потребу в посиленні ряду ключових для його ігрової концепції позицій. Зокрема мова йшла про позицію центрального захисника, – каже Санін FootballHub. – Відповідно, я поставив перед селекційним департаментом клубу завдання знайти потенційних кандидатів, що відповідають запитам головного тренера. Скаути клубу промоніторили футбольний ринок України та Європи, і знайшли кілька потенційних кандидатів, які, на їхню думку, можуть відповідати вимогам наставника. 

У підсумку француз Джойскім Дава і ще кілька виконавців з інших футбольних асоціацій Європи були запрошені на перегляд на час тренувального збору Маріуполя в турецькому Сіде. Джойскім взяв участь в контрольних іграх команди і залишив про себе дуже гарне враження. За підсумками збору тренерський штаб вийшов на мене з поданням про підписання контракту з ним. Після узгодження ряду юридичних моментів ми підписали з Дава трирічний контракт.
Сильні якості новачка Маріуполя – чудові фізичні дані, добре грає на другому поверсі, має високу швидкість, вміло грає в єдиноборствах, його важко обіграти один в один. За стилем гри Дава нагадує Івана Ордеця з Шахтаря. Слабкі сторони: молодість, невеликий практичний досвід ігор на високому рівні, але це можна виправити.

Зараз тренери та футболісти звертаються до французького легіонера просто – Дава. Це було його побажання, та й нам так простіше. Джойскім – веселий, товариський хлопець, який швидко влився в колектив. Проблем зі спілкуванням у нього немає. З партнерами по команді і тренерами зараз він спілкується англійською. Плюс в команді є франкомовний Роже Гоміс, який допомагає йому освоїтися у Маріуполі. Ми ж зі свого боку постараємося, щоб він максимально швидко зміг почати розуміти своїх партнерів по команді.

Для цього залучили одного з найкращих випускників кафедри іноземних мов Маріупольського державного університету, чия спеціалізація якраз французька мова.

Проблем із запрошенням у нашу команду легіонерів немає. Вже рік в Маріуполі живе і грає капітан молодіжної збірної Сенегалу Роже Гоміс. У минулому році за молодіжний склад виступав бразилець Ерікс. Цієї зими клуб підписав контракт із захисником збірної Македонії Бесіром Демірі. До речі, він теж дуже перспективний гравець. Легіонерам комфортно в Маріуполі і ніяких побутових проблем вони не відчувають. Проблема «небезпеки прифронтового міста», на наш погляд, дещо перебільшена», – каже Санін.

Джойскім народився 9-го квітня 1996 року у французькому місті Коломбес поблизу Парижа. Антропометричні дані і справді вражають: зріст – 194 см, вага – 95 кг.

Дава пройшов футбольні школи Ніцци, Ренна і Монако. Минулий сезон захисник провів у португальській команді Жил Вісенте, яка виступає у другому дивізіоні країни. Уродженець Франції грав за юнацькі та молодіжні збірні Камеруну.
А тепер Дава спробує свої сили в УПЛ.

Пресс-центр ФК «Мариуполь» по материалам Footballhub

Новости

Команда

Матчи

Клуб

Пользователю