Новости

Яворський: Маріуполь точно пошумить у Прем’єр-Лізі!

06-07-2017 15:19

Яворський: Маріуполь точно пошумить у Прем’єр-Лізі!

Сергій Яворський, один із лідерів клубу з Півдня, розповідає прес-службі УПЛ про літні тренувальні збори, очікування в місті та перспективи на сезон

Сергію, Ваша команда має дуже щільний графік літніх спарингів, які граєте ледь не щодня. Причому схожий графік практикує більшість клубів УПЛ. Чи не занадто він щільний?

— Думаю, все правильно. З чого виходять тренери? З того, щоби дати ігрову практику всім наявним футболістам. Міжсезоння — час для перевірки як основи, так і резерву. Крім того, майже ніхто з нас не грає по 90 хвилин.

Увагу привертає те, що «Маріуполь» зазвичай виграє. Навіть у колективів, яким невдовзі стартувати в Європі.

— Це нічого не означає. Ну, тобто, те, що ми переграли «Олімпік» — 3:1, не означає, що настільки їх переважаємо. Просто в конкретному матчі все склалося саме так. Істинний наш рівень покажуть тільки офіційні матчі. З другого боку, перемоги, навіть у товариських зустрічах, корисні, бо мають позитивний психологічний ефект.

Ваш клуб — один із трьох прем’єрлігових, які не виїжджали на закордонні збори…

— Не бачу в цьому нічого проблематичного. По-перше, не треба звикати до чужої їжі. По-друге, якщо в Україні, під Києвом, наявні хороші умови, пристойні поля, навіщо кудись їхати?

Чи існує конкретика щодо тактичної схеми «Маріуполя» на наступний сезон?

— Поки ні. Є ще час, до старту чемпіонату залишилося півтора тижні. Напрацьовуємо різні варіанти. А взагалі — як тренери скажуть, та і гратимемо.

Трохи загальних запитань. Перше: чи скучило приазовське місто за Прем’єр-Лігою? Відчувається якщо не ажіотаж, то принаймні радісне хвилювання?

— На 100%! Нас кілька років не було в еліті, місто дуже хоче знову побачити сильні команди, які грають у хороший європейський футбол. Переконаний: багато людей ходитимуть на стадіон.

А що для Вас повернення в УПЛ?

— Так само велика подія! Хочу знову зіграти проти «Шахтаря», «Динамо», «Зорі»… З другого боку, не зайвим вважаю наголосити, що й Перша ліга має хороший рівень, а команди з її топ-п’ятірки, на мою думку, не загубилися би в еліті.

Про еліту: що каже клубне керівництво в контексті турнірних завдань?

— Зустріч із керівниками відбудеться безпосередньо перед початком сезону. Тоді нам і скажуть, що очікують. Хоча, в будь-якому випадку, вважаю, що головна наша мета — радувати домашню публіку й вигравати.

Цікавий момент: у Першій лізі «Маріуполь» був найбільш віковим колективом. Це «плюс» чи «мінус»? Позитив у тому, що маєте багатьох досвідчених футболістів, негатив — від них не доводиться очікувати значного прогресу…

— (Після паузи.) Хороше запитання… Повторюся: все покаже чемпіонат і матчі. Проте я впевнений: «Маріуполь» точно пошумить у Прем’єр-Лізі!

Пресс-центр ФК «Мариуполь» по материалам официального сайта УПЛ

Новости

Команда

Матчи

Клуб

Пользователю