Новости

Яворский: мои карточки - мои проблемы

17-07-2019 14:31

Яворский: мои карточки - мои проблемы

Центральный защитник ФК "Мариуполь" Сергей Яворский ответил на вопросы пресс-службы УПЛ

— Сергію, закінчився турецький збір Вашої команди, що вмістив аж два зірвані (через погоду) спаринги. Чи була у Вашій кар’єрі така форс-мажорна підготовка влітку?

— Ні, нічого подібного не переживав. Зима — інша справа, тоді з погодою складніше, контрольні матчі доволі часто скасовують. Але влітку такого не зустрічав, хоч у цей час проводив збори в різних місцях — від Австрії до Балкан.

— Уточніть, як вередувала погода в Туреччині.

— Одного дня стояв такий туман, що за два метри нічого не було видно.

— Проглянувши спаринг-партнерів «Маріуполя» на полях Туреччини, логічно зробити висновок, що серед них, по суті, не було топових команд (як у «Динамо», «Шахтаря», «Олександрії»). Чи не позначиться це на офіційних матчах сезону?

— Сподіваюся, ні. Хоча погоджуюся з тим, що серед наших суперників не було таких, на які налаштовуєшся з особливим хвилюванням. І я розумію, що сильніших у тому місці в той час просо не було. Ми жили в гірській місцевості, доволі далеко від Стамбула. Іще специфіка в тому, що до місця ігор команда добиралася серпантином, а це десь півгодини їзди. Й ми кілька разів грали двічі в день, тобто один матч відбувався вранці, що по часу не влаштовувало деякі команди.

— Іще про контрольні матчі: чому з клубом «Даріка Спор» південці зустрічалися двічі?

— Я точно не знаю, але, здається, був запланований інший суперник, однак щось не склалося, й ми знову зіграли з ними.

— Після зборів, уже в Україні, Олександр Бабич сказав, що «Маріуполь» оновився й омолодився. Два роки тому, повернувшись в УПЛ, Ваша команда складалася переважно з вікових і досвідчених виконавців, а в новий сезон, судячи з усього, вступить занадто молодою. Як це відіб’ється на турнірних результатах — у Чемпіонаті та єврокубках?

— Я переконаний, що молоді гравці найкращі ростуть, коли поряд досвідчені, на яких можна рівнятися. Просто життя розвивається по-своєму, і сьогодні у футболі України це загальна тенденція — омолоджуються всі команди.

— Імовірно, основними у складі азовців стануть три переможці молодіжного мундіалю. Як проявили себе новачки, чи відповідають усім вимогам?

— Знаєте, після молодіжного чемпіонату світу я з великою тривогою читав інтерв’ю деяких наших хлопців, які, складається враження, дещо переоцінюють себе. Так, це світовий чемпіонат, але тільки юніорський! Так ось: може, наш випадок є винятком, але всі троє чемпіонів, які приїхали до нас, адекватно сприймають реальність, слухають старших, ставляться з повагою до партнерів і думають лише про те, як прогресувати на полі. Від цього в мене на душі радісно.

— Останнє запитання про кадри — ймовірно, ключове: як «Маріуполь» обійдеться без Зубкова, Ігнатенка та, можливо, Борячука, Піхальонка й Сікана?

— Скажу чесно: не міг уявити команду без цих людей на початку літа — й тепер не можу уявити. З другого боку, пам’ятаю про дві речі: перша — у нас є і завжди були хороші внутрішні резерви, друга — на заміну лідерам прийшли хороші гравці. Щодо першої ситуації: пішов Зубков, але є Вакула й Чурко. Щодо другої: ми втратили аж двох опорників, Ігнатенка й Піхальонка, зате отримали молодого Чеха, який дуже добре проявив себе на зборах.

— Уже незабаром почнеться новий сезон. У Чемпіонаті 2018/19 років Ви набрали дуже значну кількість карток різних кольорів — як уникнути цього в наступному?

— Менше фолити. Це якщо коротко… Треба проаналізувати, чому так виходило, й намагатися уникати такого. Я працюю над цим, можете не сумніватися.

— Запам’яталося, що кілька разів Вас «нагороджували» попередженнями через огріхи партнерів, які Ви підчищали…

— Мої картки — мої проблеми. Коли я помиляюся, мене підчищають Биков та Чоботенко…
 

По материалам upl.ua
Пресс-центр ФК "Мариуполь"

Новости

Команда

Матчи

Клуб

Пользователю